Kantory wymiany walut 
w Twojej okolicy

Znajdź kantor blisko Ciebie, porównaj kursy walut i wybierz korzystną opcję dla siebie

Nie chcesz zostać w tyle? Wymieniaj w Internecie

Internet to kopalnia wiedzy, ale i możliwości. Online możemy studiować, rozmawiać, a nawet kupować. Nikogo to już nie dziwi – przeciwnie, gdy ktoś przyznaje się, że obce mu są zakupy “przez Internet”, spotyka się z dużym zaskoczeniem ze strony rozmówcy. Tym bardziej zdumiewający nie powinien być fakt, że wymiana walut online jest równie popularna i od ponad dekady zdobywa serca setek tysięcy Polaków, którzy w swoje klawiatury wystukują kurs euro czy cenę franka. Popularność kantorów internetowych cały czas rośnie, o czym świadczą setki tysięcy zadowolonych serwisów takich jak Internetowykantor.pl czy Walutomat.pl. A wszystko zaczęło się całkiem niedawno, bo dekadę temu, gdy właśnie te poznańskie serwisy zaczęły swoją działalność. Powoli, z czasem coraz bardziej dynamicznie, zaczęły przyciągać klientów, szukających taniego i komfortowego źródła waluty. E-kantory wygrywały konkurencję z bankami i kantorami stacjonarnymi swoją szybkością, wygodą, korzystnymi cenami i wysokim stopniem bezpieczeństwa.

Swoje potrzeby do Internetu zaczęli więc przenosić nie tylko turyści, ale i kredytobiorcy, Polacy pracujący za granicą i rodacy, którzy mieszkając w innych krajach, wspierali finansowo swoje rodziny. Jednak indywidualni klienci to nie jedyni użytkownicy kantorów online. Korzystna cena dolara czy innych walut zainteresowała bowiem również właścicieli firm. Przedsiębiorcy stanowią dużą część klientów serwisów do wymiany walut w Internecie – w ten sposób wymieniają miliardy złotych. Wszystko dzięki niższemu spreadowi, którym kantory online wygrywają silną konkurencję na rynku. Niski spread to okazja na wymianę o wiele bardziej korzystną, niż w tradycyjnych kantorach. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można potem przeznaczyć na inne potrzeby, np. rozwój swojej firmy czy dłuższy wakacyjny pobyt za granicą. Przykładowo, kupując 1000 euro, możemy zaoszczędzić nawet 150 zł! To realne pieniądze, które zostają w naszej kieszeni. Kantory w sieci nie spoczywają jednak na laurach. Miano innowatora na rynku finansowych zobowiązuje – najpopularniejsze e-kantory poszerzają swoje oferty, m.n. o transfery zagraniczne czy wypłaty gotówki. Wszystko to z myślą o kliencie, który szuka nowoczesnych rozwiązań finansowych. Istotnym elementem rozwoju kantorów online jest zapoznanie się z potrzebami i oczekiwaniami klienta, co jest powodem nieustannego doskonalenia i rozwoju takich internetowych serwisów. – Dobrym przykładem tej tendencji jest uzyskiwanie przez coraz większą liczbę kantorów licencji Krajowej Instytucji Płatniczej. Licencja ta jest nie tylko potwierdzeniem bezpieczeństwa procedur, a tym samym powierzonych środków, ale co ważniejsze pozwala tym kantorom realizować transfery do osób trzecich.

Dzięki temu klient może nie tylko wymienić korzystnie środki, ale może również dodatkowo zaoszczędzić wykonując tani przelew – mówi Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy firmy Currency One. Wygoda, korzystna cena i bezpieczeństwo – to podstawa funkcjonowania serwisów internetowych. Te cele stawiają sobie najlepsi, również kantory internetowe, które liczą, że profesjonalnym podejściem do wymiany pieniędzy online, przyciągną jeszcze większą grupę osób z potrzebami walutowymi. Patrząc z perspektywy 10 lat funkcjonowania e-kantorów w Polsce, możemy być pewni, że ich popularność nadal będzie rosła, w dużej mierze dzięki bardzo dobrym praktykom wsparcia klienta w jego ścieżce zakupowej – od momentu zwrócenia jego uwagi korzystną ceną, po zadbanie o pomyślny przelew zwrotny z wymienioną sumą pieniędzy. Taka sprawna i nie wymagająca dużego nakładu czasu wymiana w serwisach online sprawia, że kantory internetowe nadal zdobywają i będą zdobywać serca kolejnych klientów, szukających taniego franka czy dolara.